Larwa w akwarium

Krewetki, raczki, ślimaki

Larwa w akwarium

Postprzez thors » Wt, 21 sty 2014, 17:48

Ostatnio mam jakichś dziwnych wyalienowanych gości w akwarium :). Jednym z nich była larwa motyla, która rozwija sie w wodzie . Motyl nazywa się Nimfa , a jego niedojrzała postać smakuje w roślinach zostawiając niezłe dziury :) Szczególnie lubi staurogyne i aquatice :) Robal buduje sobie domek z liści i łazi z tym jak ślimak. Teraz zauważyłem, że mam cos takiego jak na zdjęciu niżej. Kto wie co to może być. Wygląda jak mrówka wodna :) Chyba larwa ważki. W tym gąszczu nie idzie zobaczyć czy jest tego więcej. Zauważyłem jedną.
Załączniki
larwa.jpg
larwa.jpg (21.6 KiB) Przeglądane 3435 razy
thors

Re: Gąsienica w akwarium

Postprzez macek.g » Wt, 21 sty 2014, 22:28

Kurde jakie dziwaczne stworzenie ;)
macek.g

Postprzez adams750 » Wt, 21 sty 2014, 23:34

To będzie larwa jednej z odmian ważki musisz ją wyhodować to będziesz wiedział ;)
adams750

Postprzez thors » Śr, 22 sty 2014, 15:27

Nie mogę tego znaleźć teraz bo jest transparentne. Trzeba było ubijać, a nie zdjęcia robić :)
thors

Re: Larwa w akwarium

Postprzez thors » Śr, 5 lut 2014, 22:06

Bestia się długo ukrywała, aż wczoraj zobaczyłem ją na liściach microsorium i się przeraziłem :) Predator miał już ze 3 cm i prawdopodobnie pożywił sie krewetkami. Siedział i czyhał, pewnie na małe gupiki, niedawno narodzone. Brygadka 5 gupików stała jak wryta i próbowała podpłynąć do bestii. Chyba zwabia czułkami ta larwa. Bestia zaczęła wymachiwać odnóżami jakby chciała gupiczka złapać. No i wtedy się pod..denerwowałem i wkroczyłem do akcji :) Poszły w ruch szczypce do wsadzania roślin i zapakowałem delikwenta do słoika. Teraz wygląda tak i jest to larwa ważki.
Załączniki
larwa w akwarium 2.jpg
larwa w akwarium.jpg
thors

Powrót do Krewetki i bezkręgowce